Modul vydaných dokladů – předpisů plateb se stará o automatizaci a správu jejich vzniku. Zajišťuje komunikaci se spolupracujícím ekonomickým systémem na nativní úrovni, tedy bez dalšího nadbytečného klikání.

Průvodce novými doklady

Předpisy plateb, jejich podmínky a pravidla vzniku se definují ve správě budov nebo v evidenci smluv. V modulu předpisů plateb je řízen jejich vznik na pravidelné nebo nepravidelné bázi. Předpisy mohou být měsíční nebo čtvrtletní (případně neperiodické). Lze doklady vytvořit dávkově nebo jen pro jednotlivého nájemce. Doklady mohou být v korunách, v cizí měně, s pevným nebo automatickým kurzem.

Průvodce vytvořením pravidelných předpisů

Průvodce vytvořením pravidelných předpisů

Nástroj pro tvorbu nových dokladů umožňuje kromě základních dokladů vytvořit i doklady opravné nebo dodatečné. Záleží na situaci a skutečné situaci, jaký doklad a jak má být vytvořen. Doklady mohou vznikat i na základě příchozích plateb do banky. Tedy doklad vznikne až když přijde platba. Podoba dokladu se pak řídí řadou podmínek, jako je záloha, datum platby, existence DDoPP a další pravidla. Domluvte si nezávaznou prezentaci a dozvíte se, jak by mohly tyto funkce pomoci i vám.

Sestavy a výstupy

Vytvořením vydaného dokladu – předpisu platby možnosti modulu nekončí. O pohledávky je potřeba se nadále starat, kontrolovat a analyzovat. K tomu slouží základní nabídky sestav a výstupů Výstupy jsou volitelně směrovány do Excelu nebo PDF. Další sestavy a výstupy jsou parametrizovatelné dle vašich potřeb. Je dostupný nástroj pro BI analýzy a uživatelský reporting.

Náhled první skupiny výstupů předpisů plateb

Náhled první skupiny výstupů předpisů plateb

SIPO

Tvorba změnových souborů není nic složitého. Stačí v Adresáři stačí ke každému plátci SIPO zadat jeho spojové číslo, u položky předpisu platby zadat příslušný kód poplatku (13, 14) a vytvořit předpisy na požadovaný měsíc. Pak už jen pomocí průvodce vytvoříte novou dávku a uložíte ji do souboru. O zbytek se postará poštovní Crypta a klient pro poštovní komunikaci.

Příchozí platby jsou zpracovány přes modul příchozích plateb. Tyto platby jsou pak exportovány do Interních dokladů připojeného ekonomického programu a jsou provedeny úhrady jednotlivých dokladů.


<- Zpět na Informace o programu